Z prostredia Formuly E prišla zaujímavá správa hovoriaca o tom, že aj táto séria by chcela mať svoje nočné preteky. Stať by sa tak podľa všetkého mohlo už na začiatku budúceho ročníka 2019/20, teda ešte na konci tohto roku.

Šiesta sezóna sa má začínať v decembri pri saudskoarabskom Rijáde, konkrétne v Ad Diriyah. Nuž a ak sa dostupné informácie zakladajú na pravde, na tomto mieste by sa počas víkendu mali uskutočniť hneď dve podujatia. V Saudskej Arábii je víkend v piatok a v sobotu (v nedeľu sa už začína pracovný týždeň, pozn. red.), takže podľa všetkého sa bude súťažiť v šiesty a siedmy decembrový deň.

Na prvý pohľad to nie je zlý termín, pretože 1. decembra sa v Abú Zabí uskutočnia posledné preteky sezóny Formuly 1, 3. a 4. decembra sa budú na rovnakom mieste konať testy F1 a potom to bude mať celý svet motoršportu na skok do Rijádu. Dá sa predpokladať, že mnohé osobnosti sa tam skutočne aj vyberú.

Preteky pri stmievaní, prípadne klasické nočné podujatie, je pre tímy a ich partnerov atraktívne. Niektoré zoskupenia už teraz uvažujú o tom, aké špeciálne lesklé prvky nasadia. Vo Formule E je veľmi zaujímavo vyriešená aj svätožiara (halo, pozn. red.), ktorá pri aktivovaní rôznych režimov svetielkuje. Aj toto by mohlo mať svoje čaro.

O osvetlenie nočných pretekov by sa mala postarať spoločnosť Enel, ktorá je dlhoročným partnerom série elektrických monopostov.

„Koncept nočných pretekov v kalendári Formuly E je atraktívnym návrhom,“ povedal šéf tímu Panasonic Jaguar Racing James Barclay pre e-racing365. „Promotéri by s Formulou E azda mohli spolupracovať natoľko, že pre svetelnú infraštruktúru by zabezpečili obnoviteľnú energiu. Bol by to pozitívny príbeh a pre náš šport celkom odlišné divadlo.“

Alexandrovi Simsovi z tímu BMWi Andretti Motorsport sa tento nápad rovnako pozdáva: „Celý výzor a dojem z pretekov by bol vskutku výnimočný. Je to fakt skvelý nápad. Veď si len pomyslite na preteky Formuly 1 v Singapure alebo Abú Zabí, kde majú osvetlenie. Pre divákov i fanúšikov je to super.“

„Bolo by to úžasné,“ reagoval pretekár Audi Daniel Abt. „Mali by sme jazdiť po tme a potom by sa mal okamžite začínať obrovský koncert. Presne tak by to malo byť.“

Súvisiace články

Koľko stojí tím Formuly E?

Čítať viac

Attack mode v praxi

Čítať viac

Alejandro Agag prezidentom série Formula E

Čítať viac