Formula E naďalej rastie a jej aktuálna veľkosť si vyžiadala zásah aj do štruktúry manažmentu najvyššej úrovne. Alejandro Agag už nedokáže všetko zvládať sám, takže muselo prísť k reštrukturalizácii. Po novom už nebude výkonným riaditeľom, ale posunie sa o funkciu vyššie. Bude prezidentom celej série.

Tento krok máme chápať ako lepšie rozdelenie pracovných úloh. Agag už nestíha dohliadať na všetky oblasti a v novej pozícii sa bude zameriavať na „vzťahy s komerčnými partnermi, hosťovskými mestami a FIA“.

Jeho nástupca na pozícii výkonného riaditeľa sa ešte hľadá a bude predstavený v priebehu najbližších mesiacov.

„Dozrel čas na to, aby najrýchlejšie rastúce odvetvie motoršportu na svete vstúpilo do novej fázy,“ povedal Agag. „Som veľmi hrdý na prácu, ktorú sme odviedli spolu s FIA, našim manažérskym tímom, spolumajiteľmi, partnermi a tímami.“

„Formula E je v najlepšej fáze svojej krátkej histórie. Ako prezident budem mať páky na to, aby som pomáhal nášmu novému výkonnému riaditeľovi i nášmu silnému manažérskemu tímu a aby sme sa spoločne postarali o rast športu, ktorý je podľa mňa budúcnosťou motoršportu,“ vyjadril sa Alejandro Agag.

Agag na pozícii prezidenta nahradí Simona Freera, ktorý túto funkciu zastával v priebehu posledných štyroch rokov. Vo svojom príhovore skonštatoval, že Formule E by tieto kroky mali pomôcť „posunúť sa na ďalší level“.

Piata sezóna Formuly E sa začala minulý víkend v saudskoarabskom Rijáde.