Allianz & Paralympiáda

Allianz verí sile zdieľania nezabudnuteľných okamihov. Už po mnohé roky s hrdosťou podporujeme špičkové športové podujatia, štadióny a tímy vo Formule 1, futbale, golfe a na paralympijských hrách, na národnej alebo medzinárodnej úrovni. Naše partnerstvá dávajú našim klientom možnosť byť svedkami okamihov, ktoré sú príliš vzácne na to, aby sme si ich ponechali iba pre seba.

Keď sa v roku 2006 stal Allianz partnerom Medzinárodného paralympijského výboru (MPV) a nemeckého Národného paralympijského výboru (Deutscher Behindertensportverband, DBS), zaviazal sa tak k podpore paralympijských športovcov pripravujúcich sa na paralympijské hry, ako aj k vyzdvihnutiu paralympijského hnutia, jeho cieľov a ideálov.

Od roku 2011 už Allianz figuruje ako Medzinárodný partner MPV a zároveň ako Národný podporovateľ pre približne desať Národných paralympijských výborov (NPV) na lokálnej úrovni.

Allianz vytrvalo podporuje svetové Paralympijské hnutie a čerpá inšpiráciu z mimoriadnych úspechov paralympionikov. Ich obdivuhodná vášeň pre šport, ambície na dosiahnutie svojich cieľov, sebadôvera vo vlastné schopnosti a snaha o dokonalosť vo svojich disciplínach však môžu byť inšpiráciou pre všetkých ľudí na svete, bez ohľadu na fyzické postihnutie.

MPV je svetový riadiaci orgán Paralympijského hnutia. Jeho cieľom je organizovať letné a zimné paralympijské hry. Taktiež pôsobí ako medzinárodná federácia pre deväť športov, pričom dohliada a koordinuje aj Majstrovstvá sveta a ďalšie súťaže.

Šport pre hendikepovaných existuje už vyše 100 rokov, avšak širšie uplatňovať sa začal až po druhej svetovej vojne. V roku 1944 doktor Ludwig Guttmann otvoril centrum pre ľudí s ochrnutou miechou v nemocnici Stoke Mandeville vo Veľkej Británii. Zorganizoval vôbec prvú súťaž pre postihnutých športovcov na vozíku a pomenoval ju Stoke Mandeville Games. Po čase sa rehabilitačný šport vyvinul na rekreačný šport a následne na väčšie športové súťaže.