Po berlínskej ePrix môžeme skonštatovať, že priniesla víťazstvo pre dve rôzne strany. Síce to znie paradoxne, ale je to tak. Jednak sa tešili v tíme Audi Sport ABT Schaeffler, pretože po totálne zbabranom úvode sezóny to konečne začína vyzerať tak, ako má. Stajňa pravidelne silne boduje a tentoraz získala zásluhou Daniela Abta a Lucasa di Grassiho dokonca dvojité víťazstvo a skvelých 47 bodov, teda plný počet spolu so ziskom pole position (3) a zaznamenaním najrýchlejšieho kola (1).

Veľkým víťazom podujatia však bol napokon aj líder priebežného majstrovského poradia Jean-Éric Vergne, ktorý vybojoval tretie miesto. Jeho dvaja najbližší súperi Sam Bird a Felix Rosenqvist získali len šesť, resp. nula bodov, takže Vergne svoj majstrovský náskok zveľadil už na rovných štyridsať bodov. Tri podujatia pred koncom ročníka je teda vo vynikajúcej pozícii a za istých okolností môže svoj titul potvrdiť už o tri týždne v Zürichu.

Poďme však pekne po poriadku: domáci Daniel Abt vyhral kvalifikáciu s náskokom 263 tisícin sekundy pred Oliverom Turveym. Na ďalších troch miestach boja o Super Pole skončili Jean-Éric Vergne, Jérôme d’Ambrosio a Lucas di Grassi. Abt bol následne prešetrovaný za porušenie pravidla o nasadení najsilnejšieho výkonnostného módu. Ten je povolené využiť až od posledného sektora kola, ktoré predchádza ostrému kvalifikačnému pokusu, no Abt tak spravil ešte o niečo skôr. Výhodu však vďaka tomu nezískal, takže komisári ho len napomenuli.

V pretekoch na Abta napokon nikto nemal a Nemec sa bez väčších problémov doviezol k víťazstvu. Druhý skončil jeho kolega Lucas di Grassi, ktorý sa nahor predral z piateho miesta. Audi teda bolo o krok pred ostatnými, no zvyšní pretekári zviedli viacero pekných bojov.

Vergne síce hneď po štarte útočil na druhého Olivera Turveyho, no doplatil na to stratou pozície voči d’Ambrosiovi, ktorý sa však po chvíli začal prepadať. Di Grassi naopak napredoval a predstihol spomínaného Belgičana, ale následne aj Vergna s Turveym a zastabilizoval sa na druhom mieste. To všetko už po dvanástich kolách.

Medzitým sa nahor predral Buemi, ktorý v jedenástom kole predstihol aj Vergna, no ten mu to o deväť kôl neskôr vrátil. Po výmene áut sa dopredu opäť predral Buemi, ale Vergne sa s tým neuspokojil a všetko vrátil „do normálu“. Toto boli boje o štvrté a piate miesto, pričom pred Turveyho sa dvojica dostala až neskôr, konkrétne v 33. kole. Následne sa rozostupy medzi piatimi najlepšími jazdcami stabilizovali a v posledných dvanástich kolách sa už nič nezmenilo.

„Je to ako sen!“ radoval sa Daniel Abt. „Víťazstvo v domácich pretekoch som mal vždy na zozname a teraz sme to zvládli dvojitým víťazstvom a maximálnym počtom bodov. Je to tak trochu nereálne, ale užil som si každú sekundu.“

Z Jeana-Érica Vergna šiel po pretekoch obrovský pokoj. „Súťažil som štyri víkendy po sebe, trikrát som vyhral, okrem toho som získal jedno pódium a zvýšil som svoj majstrovský náskok. Tak prečo by som nemal byť v pohode?“ usmial sa Francúz.

Najbližšie podujatie Formuly E sa uskutoční 10. júna v Zürichu. Ročník sa skončí dvoma pretekmi v New Yorku, ktoré nás čakajú 14. a 15. júla.