V sobotu 25. mája nás čaká už desiate tohtosezónne podujatie Formuly E. Jazdiť sa bude na okruhu umiestnenom na bývalom berlínskom letisku Tempelhof, pričom táto 3,5 miliónová nemecká metropola sa môže pýšiť skutočnosťou, že ako jediná bola prítomná v kalendári každého ročníka tejto rozmáhajúcej sa série.

Tempelhof je v súčasnosti „historický monument“, ktorý bol ako letisko využívaný do roku 2008 a následne bol premenený na rekreačnú oblasť. Monopost druhej generácie Formuly E sa budú preháňať po 2 375 metrov dlhom okruhu, ktorého podklad bol využívaný ako dráha pre letecké dopravné prostriedky.

 

Minuloročné berlínske preteky sa skončili dvojitým víťazstvom tímu Audi Sport ABT Schaeffler; na prvom mieste skončil Daniel Abt a na druhom Lucas di Grassi. Abt okrem toho obsadil aj pole position a zaznamenal najrýchlejšie kolo pretekov, takže získal plný počet 29 bodov.

Vo vedení aktuálneho ročníka je v tejto chvíli Jean-Éric Vergne, ktorý zvíťazil naposledy v Monaku a keďže už predtým vyhral aj v čínskej Sanyi, stal sa prvým pretekárom s dvoma tohtoročnými víťazstvami. Má 87 bodov, ale André Lotterer ich má 86 a ďaleko nie je ani 81-bodový Robin Frijns.

V tímovom šampionáte je na prvom mieste DS Techeetah (173), ktorý si vďaka 31 monackým bodom svoju pozíciu výrazne vylepšil. Druhá a tretia najlepšia stajňa, teda Envision Virgin Racing a Audi Sport ABT Schaeffler, v Monte Carle vôbec nebodovali a majú tak „len“ 135, respektíve 129 bodov.

Medzi jednotlivcami nie je možné štyri podujatia pred koncom absolútne nič predpovedať, v súťaží tímov sa však už niečo rysuje.

Rámcový program víkendu v Berlíne (akcie priamo na trati je omnoho viac):

Piatok, 24. máj:

11:00 – otvorenie Greentech Exhibition (bývalej E-Village Allianzu) a tribún

13:30 – kvalifikácia E-Race

15:30 – prvý tréning Formuly E

Sobota, 25. máj:

08:00 – zahájenie dňa a otvorenie tribún

08:45 – kvalifikácia Formuly E a boj o Super Pole

11:00 – autogramiáda pretekárov Formuly E

11:35 – finále E-Race

13:00 – štart E-Prix Berlína, ktorá sa pôjde na 45 minút a 1 kolo

14:00 – pódiový ceremoniál

16:00 – verejnosť na prechádzke v boxoch (pit walk)

16:30 – vystúpenie oficiálneho DJa Formuly E, resp. Smart Mobile Disco

18:00 – ukončenie podujatia.

Súvisiace články

Berlínsky double pre tím Audi

Čítať viac

DS Techeetah

Čítať viac