Piaty ročník Formuly E zbehol ako voda a počas tohto víkendu nás v newyorskom Brooklyne čakajú posledné dve predstavenia. Karty sú rozdané pomerne jednoznačne a hlavným favoritom je Jean-Éric Vergne, ktorý má 130 bodov, pričom druhý Lucas di Grassi je „len“ na počte 98. Vzhľadom na to, že v priebehu jedných pretekov sa bojuje až o 29 bodov, majú šancu na titul aj Mitch Evans (87), André Lotterer (86), António Félix da Costa (82), Robin Frijns (81), Sébastien Buemi (76) či Daniel Abt (75), avšak ich nádej je už do veľkej miery len v rovine teórie.
 

Vergne začal sezónu druhým miestom v Rijáde, potom bol v Marakéši piaty, ale následne trikrát nebodoval a vôbec to s ním nevyzeralo dobre. Keď potom v Číne zvíťazil, nasledovalo až štrnáste miesto v Ríme, no pomohla mu skutočnosť, že ostatní pretekári na tom boli podobne premenlivo. Následne potiahol sériu vydarených víkendov a celému poľu dokázal odskočiť.

„Nenájdete sezónu, v ktorej by tím alebo jazdec nespravili žiadne chyby,“ povedal Vergne v rozhovore pre e-racing365. „Kľúčom k úspechu bolo teda maximalizovanie víkendov, v ktorých veci nešli podľa plánu. Vždy je to o tom, aby ste zo zlých víkendov dostali maximum. Keď viete, že nezvíťazíte a nedostanete sa ani na pódium, tak je veľmi ľahké vzdať sa a zabaliť to. Vtedy však treba zachovať chladnú hlavu a myslieť aj na malé množstvá bodov, pretože rátať sa bude až na konci sezóny.“

„V konečnom dôsledku je to o vyťažení maxima zo slabých chvíľ, ktoré sa dostavili, napríklad Paríž. Ale aj ten Rím, kde som mal problémy v kvalifikácii a potom som sa z toho dosť dobre vrátil – teda až do trestu. To bolo moje osobné dno a všetko bolo proti mne, avšak práve niektoré z týchto podujatí mi umožnili vybudovať si súčasný náskok,“ dodal JEV.

V poradí tímov je na tom najlepšie Techeetah, ktorý má 216 bodov. Audi stráca 43 bodov, tretí Envision až 66. Rozhodnuté však ešte určite nie je a aj preto sa máme na čo tešiť.

Z nabitého programu víkendu vyberáme (uvádzame v našich časoch, v New Yorku je o šesť hodín menej):

SOBOTA, 13. JÚL

13:00 - otvorenie E-Village Allianzu a zahájenie podujatia

13:30 - prvý voľný tréning

16:00 – druhý voľný tréning

17:45 – kvalifikácia a následný boj o Super Pole

20:00 – autogramiáda jazdcov

20:35 – E-Race v Gaming Arene

22:00 – E-Prix New Yorku (45 minút + 1 kolo)

23:00 – pódiový ceremoniál

01:00 – uzatvorenie E-Village Allianzu a ukončenie prvého dňa

NEDEĽA, 14. JÚL

13:00 – otvorenie E-Village Allianzu a zahájenie druhého dňa

15:00 – tretí voľný tréning

17:45 – kvalifikácia a následný boj o Super Pole

20:00 – autogramiáda jazdcov

20:35 – E-Race v Gaming Arene

22:00 – E-Prix New Yorku (45 minút + 1 kolo)

23:00 – pódiový ceremoniál

01:00 – zatvorenie E-Village Allianzu, ukončenie podujatia i celej sezóny.

Súvisiace články

Pretekárom Formuly E sa nepáči kalendár pre ďalšiu sezónu

Čítať viac

Jean-Eric Vergne

Čítať viac

Vergne ovládol Bern, titul má na dosah

Čítať viac