Európska časť sezóny Formuly E je v plnom prúde a po ePrix Ríma nás už túto sobotu čakajú elektrické preteky v Paríži. Celkovo ide o ôsme kolo ročníka, po ktorom bude nasledovať ešte Berlín, Zürich a dvakrát New York. Sme teda v mimoriadne dôležitom období, v rámci ktorého sa začína profilovať boj o majstrovský titul.

Pretekári sa postavia na 1,92-kilometra dlhý okruh, ktorý je druhým najkratším v aktuálnom kalendári. Súťažiť sa bude v časti „Les Invalides“, takže trať bude lemovaná komplexom monumentov a múzeí. Veľkou výhodou Formuly E je v tomto smere jej ticho, takže bez väčších problémov je možné súťažiť v centrách svetových metropol.

Ešte nedávno sa zdalo, že Jean-Éric Vergne má jednoznačne namierené za titulom, no v Ríme sa jeho cesta skomplikovala. Sam Bird na neho stiahol pätnásť bodov a jeho strata je už len osemnásťbodová. Vzhľadom na to, že nás čaká ešte päť podujatí, sa všetko môže veľmi ľahko zvrátiť. Tretí Félix Rosenqvist stráca 37 bodov a potrebuje už aj šťastie, štvrtému Sébastienovi Buemimu by pri 59-bodovej strate musel pomôcť už len zázrak. V Paríži však obhajuje minuloročné víťazstvo.

Rosenqvist mal naposledy veľkú smolu, pretože s neuveriteľným náskokom 676 tisícin sekundy získal pole position a išiel si po víťazstvo, ale zastavil ho zlomený záves. Rýchlosť i kvalitu rozhodne má, no ako sme spomínali, musí sa na neho usmiať aj šťastie.

„Keďže okolie vytvárajú úchvatné budovy Les Invalides a svetovo známa Eiffelova veža, patrí parížska ePrix medzi vrcholy sezóny,“ konštatuje vo svojom stanovisku Medzinárodná automobilová federácia, podľa ktorej ide o „jeden z najlepších príkladov duálnej misie Formuly E priniesť motoršport do centier veľkých miest a zvyšovať povedomie o technológiách elektrických áut.“

Program soboty 28. apríla:

07:30 – otvorenie E-Village Allianz

08:00 – začiatok 1. voľného tréningu

09:10 – prechádzka v boxoch pre všetkých držiteľov lístkov na tribúny

10:30 – začiatok 2. voľného tréningu

12:00 – kvalifikácia

12:45 – boj Super Pole o kvalifikačného víťaza

14:00 – autogramiáda jazdcov

15:00 – oficiálne predstavovanie jazdcov pred pretekmi, tzv. Driver Parade

16:04 – štart ePrix (49 kôl)

17:05 – pódiový ceremoniál

18:00 – uzatvorenie E-Village Allianz a ukončenie podujatia.