V nedeľu 10. marca sa uskutoční šieste tohtoročné podujatie Formuly E, ktoré bude v histórii šampionátu už jubilejným päťdesiatym! Ide o pekný míľnik, na ktorý je zakladateľ a aktuálny šéf série právom hrdý.

„Preteky s číslom 50 sú pre nás veľmi veľkým okamihom,“ uviedol Alejandro Agag. „Spomínam si na to, ako mi šéf Formuly 1 Bernie Ecclestone povedal: Nikdy sa nedostaneš ani k prvým pretekom. O Berniem mám ako o kamarátovi, podnikateľovi a zakladateľovi F1 len tú najlepšiu mienku. Potom sa ozval aj týždeň pred prvými pretekmi: Som rád, že si mal pravdu a ja som sa mýlil.“

Hong Kong mal v posledných dvoch ročníkoch prvé miesto v kalendári, ale teraz si táto vyše sedemmiliónová metropola vybojovala možnosť zorganizovať jubilejnú ePrix. Zjavne sa jej to oplatí, pretože jedny preteky sleduje v priemere 27,1 milióna fanúšikov z celého sveta, nuž a pri takomto míľniku ich bude možno ešte viac.

„Ako šampionát sme na tom veľmi dobre, a to k nám v budúcom roku prídu aj Porsche s Mercedesom. Na preteky chodí čoraz viac fanúšikov a čoraz viac ich sleduje aj v televízii a na sociálnych sieťach. Okrem toho sa do popredia dostávame aj vďaka niektorým veľkým televíznym kanálom, ktoré sú voľne dostupné,“ upozornil Alejandro Agag.

Naposledy sa súťažilo v Mexico City, kde to bola neskutočná dráma. Do posledných chvíľ viedol Pascal Wehrlein, ktorému však tesne pred koncom došla energia a víťazstvo mu uchmatol Lucas di Grassi.

S týmito dvoma musíme rátať aj tentoraz, ale kandidátov na víťazstvo je omnoho viac: opomenúť nemôžeme aktuálneho lídra šampionátu Jérôma D’Ambrosia, druhého Antónia Félixa da Costu ani tretieho Sama Birda. Šancu pritom majú aj mnohí ďalší, napríklad aj smoliar doterajšieho priebehu sezóny a úradujúci šampión Jean-Éric Vergne, ktorý je v priebežnom poradí až ôsmy.

Dodajme, že v Hong Kongu sa bude súťažiť na 1,86 kilometra dlhom okruhu, ktorý ostal oproti predchádzajúcim rokom nezmenený. Jedinou novinkou je aktivačná zóna pre Attack Mode (útočný režim), ktorá sa bude nachádzať na výjazde zo šiestej zákruty.

Program soboty (v našich časoch):

00:00 – otvorenie E-Village Allianz

00:30 – prvý voľný tréning

03:00 – druhý voľný tréning

04:45 – kvalifikácia

07:25 – autogramiáda jazdcov v E-Village Allianzu

09:03 – štart ePrix Hong Kongu

10:00 – pódiový ceremoniál

11:00 – uzatvorenie E-Village Allianz a tribún.

Súvisiace články

Mercedes predstavil monopost Formuly E

Čítať viac

Dramatický záver ePrix Mexika

Čítať viac

Budú preteky Formuly E vo Viedni?

Čítať viac