Po prvej ePrix v saudskoarabskom Rijáde nás počas tohto víkendu čaká druhé podujatie aktuálnej sezóny 2018/19. Séria ABB FIA Formula E ostane v arabskom priestore, ale súťažiť sa bude až na severozápade Afriky na úpätí pohoria Atlas v marockom Marakéši.

Prvé preteky boli atraktívne a nepredpovedateľné. Napriek tomu, že sa konali v jednej z najsuchších častí sveta, pretekárov v sobotu ráno prekvapil silný dážď, ktorý im narušil prípravu na samotné preteky.

Situáciu napokon najlepšie zvládol pretekár tímu BMW i Andretti Motorsport António Félix da Costa, ktorý odolal útokom veľmi rýchleho Jeana-Érica Vergna. Práve jeho tím DS Techeetah disponoval pravdepodobne najrýchlejším monopostom, ale tak on, ako aj jeho kolega André Lotterer, porušili technické pravidlá a museli nútene prejsť boxovou uličkou.

To však bolo v Rijáde, pričom teraz nás čaká okruh v Marakéši. Pre mnohých pretekárov Formuly E je dobré známy, pretože sa na ňom bude súťažiť už tretíkrát – ide o automobilový okruh marockého korunného princa Moulaya El Hassana.

Oproti minulým rokom na trati pribudla len aktivačná zóna pre využívanie útočného režimu „attack-mode“. Jazdec do nej vstúpi na vonkajšej strane tretej zákruty, čím síce príde o čas, ale následne bude mať k dispozícii omnoho vyšší výkon. Presné trvanie a počet nasadení tohto režimu FIA tradične oznámi až hodinu pred štartom ePrix!

Dodajme, že pred dvoma rokmi v Marakéši vyhral Sébastien Buemi, ktorý pôsobí v Nissane e.dams, nuž a pred rokom triumfoval Félix Rosenqvist; ten už Formulu E opustil.

Program soboty 12. januára:

07:45 – otvorenie E-Village Allianz

08:00 – prvý voľný tréning

10:15 – druhý voľný tréning

12:00 – kvalifikácia

12:45 – boj o Super Pole

14:10 – autogramiáda jazdcov

16:00 – štart ePrix

17:00 – pódiový ceremoniál

19:00 – uzatvorenie E-Village Allianz a ukončenie podujatia.