Pred nami je už štvrté podujatie aktuálnej sezóny Formuly E, ktorého dejiskom bude Autodróm bratov Rodríguezovcov v Mexico City, kde sa pravidelne predstavuje aj Formula 1. Jazdiť sa však bude na inej verzii okruhu pripomínajúcej ovál. Jeho súčasťou je aj pár spomaľovacích šikán a takisto vjazd na slučku v amfiteátri Foro Sol, ktorý by mal byť vypredaný.

Okruh pre F1 meria 4,3 kilometra, Formula E však stavila len na dvojkilometrovú trať. Ide o tradičný prístup tejto série, vďaka ktorému si fanúšikovia užijú väčšie množstvo akcie. Celá amfiteátrová časť bude pritom postavená inak, ako sme vídali v F1 a pretekárov čaká aj prejazd celou slávnou zákrutou Peraltada. Škoda len, že sa uprostred nej nachádza šikana.

Pred rokom na tomto mieste zvíťazil Daniel Abt a išlo o prvé víťazstvo tímu Audi Sport ABT Schaeffler po nevydarenom úvode ročníka; vtedy sa to zlomilo a stajňa napokon vybojovala tímový titul. Nuž a pred dvoma rokmi na tomto okruhu takisto zvíťazila – vtedy sa tešil Lucas di Grassi.

Formula E v sezóne 2018/19 zatiaľ napĺňa to, čo sa od nej očakávalo. Jazdci sú si výkonnostne vyrovnaní a šancu na víťazstvá majú mnohí z nich. Všetko je to absolútne nepredpovedateľné a v podobnom duchu by to malo pokračovať aj naďalej.

Medzi jednotlivcami je na čele Sam Bird, ktorý nazbieral 43 bodov. Za ním nasleduje 41-bodový Jérôme D’Ambrosio a následne trojica Antonio Félix da Costa, Robin Frijns a obhajca titulu Jean-Éric Vergne, pričom všetci majú po 28 bodov. Rátať navyše treba aj s ďalšími, napríklad s 18-bodovým Pascalom Wehrleinom, ktorý má za sebou len dve podujatia a v nich jedno nezavinené vypadnutie a jedno druhé miesto.

Program soboty 16. februára v Mexico City (v našich časoch):

14:00 – otvorenie E-Village Allianz

14:30 – prvý voľný tréning

17:00 – druhý voľný tréning

18:45 – kvalifikácia

21:10 – autogramiáda jazdcov

23:00 – štart E-Prix

00:00 – pódiový ceremoniál

03:30 – uzatvorenie E-Village Allianz a ukončenie podujatia.

Súvisiace články

V horúcom Čile zvíťazil Sam Bird

Čítať viac

BMWi prišlo o dvojité víťazstvo

Čítať viac

Audi Sport ABT Schaeffler

Čítať viac