Z Formuly E sa stáva mimoriadne rešpektovaná séria a v súčasnosti o ňu majú záujem v podstate všetci veľkí výrobcovia automobilov. Dobre si uvedomujú, že budúcnosť je elektrická a čím viac sa v tomto smere budú dostávať do povedomia ľudí, tým lepšie pre nich. Počas víkendu sa bude jazdiť v Berlíne a podujatie ponesie názov BMWi BERLIN E-PRIX, čo hovorí samo za seba.

V týchto dňoch navyše vyšla aj zaujímavá správa z prostredia Mercedesu, ktorý sa na svoj vstup do šampionátu pripravuje v spojitosti so sezónou 2019/20. Výrobca luxusných automobilov bude ako podporu využívať aj továreň Formuly 1 v Brackley, motoráreň v Brixworthe a dokonca aj sídlo spoločnosti HWA, doposiaľ prevádzkujúcej autá Mercedesu v DTM, v Affalterbachu. Konkurenti sa teda majú na čo „tešiť“.

Aj toto ukazuje, ako Formula E rastie. Ďalší bonus pre sériu zabezpečí jeden z jej investorov a majster sveta Formuly 1 z roku 2016 Nico Rosberg. Ten takisto príde do Berlína a prevezie sa s novým monopostom určeným pre budúcu sezónu. Môže mať auto označované ako Gen2 lepšiu reklamu?

Vráťme sa však k samotným pretekom: v Berlíne sa bude jazdiť na letisku Tempelhof, kde je postavený 2 375 metrov dlhý okruh. Ide pritom o jediné mesto, ktoré je v šampionáte Formuly E od jeho začiatkov spred štyroch rokov. Až na jeden prípad sa vždy jazdilo na spomínanom bývalom letisku.

Z hľadiska majstrovského boja je na tom najlepšie Jean-Éric Vergne, ktorý má štyri podujatia pred koncom ročníka 31-bodový náskok pred Samom Birdom. Mínusom pretekára tímu Techeetah je však skutočnosť, že v Berlíne ešte ani raz nebol na pódiu. Ak by sa mu túto kliatbu podarilo zlomiť, veľmi výrazne by sa priblížil k získaniu titulu.

Vergna pritom plánuje podporiť aj jeho tímový kolega André Lotterer. „Ak budem vedieť pomôcť, pomôžem,“ skonštatoval Nemec, ktorý je v šampionáte nováčikom. „JEV bol skvelý kolega a pomáhal mi nájsť rýchlosť. Všetko však v medziach normy. Určite to nebude tak, že do niekoho vrazím a tým mu pomôžem. Ak sa však bude dať nejako pomôcť, spravím to.“

Tretí v poradí Félix Rosenqvist stráca na Vergna už 61 bodov a jeho majstrovské šance sú teda mizivé. Berlínsky víkend teda bude hlavne o boji Vergne vs Bird.

Časový harmonogram podujatia (sobota 19. máj):

8:30 – otvorenie E-Village Allianz

9:00 – prvý voľný tréning

11:30 – druhý voľný tréning

14:00 – kvalifikácia

14:45 – boj o víťaza kvalifikácie, tzv. Super Pole

16:10 – premiéra monopostu druhej generácie, ktorý bude šoférovať Nico Rosberg

16:20 – Roborace; jazda autonómneho auta, ktoré bude súperiť s človekom

16:25 – autogramiáda jazdcov

17:00 – Driver Parade, oficiálne predstavovanie jazdcov

18:00 – štart ePrix

19:05 – pódiový ceremoniál

20:00 – uzatvorenie E-Village Allianz a ukončenie podujatia.