Sezóna Formuly E sa neúprosne blíži k svojmu koncu. Túto nedeľu nás čaká desiate podujatie ročníka, po ktorom bude nasledovať už len dvojica pretekov v New Yorku. Predposledným dejiskom šampionátu pre sezónu 2017/18 je Zürich, s ktorým je spojená aj veľká zaujímavosť: do Švajčiarska sa okruhové súťaženie vráti po vyše 60 rokoch! Zakázané bolo ešte po tragickej nehode z Le Mans 1955, pri ktorej prišlo o život vyše 80 ľudí.

Doba sa však zmenila a dnes je všetko omnoho bezpečnejšie. Keď sa k tomu pridal aj zelený podtón elektrického súťaženia, kompetentní v krajine helvétskeho kríža neváhali a zažiadali si o vlastné preteky. Súťažiť sa bude pri Zürišskom jazere, kde bol naprojektovaný 2,465 kilometra dlhý okruh s jedenástimi zákrutami.

Podujatie bude lákať aj tým, že Jean-Éric Vergne už bude môcť potvrdiť svoj jazdecký titul. Aktuálne má o 40 bodov viac ako Sam Bird, pričom pred tretím Felixom Rosenqvistom vedie o priepastných 76 bodov. Platí, že ak spomínaného Birda zdolá aspoň o osemnásť bodov, do New Yorku bude môcť cestovať s istotou majstrovskej koruny.

Vergne si ide svoje a víkend čo víkend podáva kvalitné výkony. Naposledy skončil v Berlíne len tretí, ale vôbec mu to nevadilo. „Bolo to ako víťazstvo, pretože dva monoposty Audi boli v inej lige. V motoršporte sa to stáva,“ uviedol. „Vedel som, že mojim maximom bude tretie miesto a preto som ho bral ako víťazstvo.“

Francúz len nedávno vyhral v Uruguaji i v Paríži a tešil sa aj z triumfu v pretekoch WEC. Zažartoval si, že ak by ho niektorý z tímov Formuly 1 nominoval do Monaka, vyhral by aj tam. „Som v najlepšej forme svojho života a vďačím za to jednak tvrdej práci, ale jednak inému prístupu oproti tomu, aký som zvykol uplatňovať. Podľa mňa sa to vypláca,“ dodal Vergne.

Program na nedeľu 10. júna:

09:00 – otvorenie E-Village Allianz

09:00 – prvý voľný tréning

11:30 – druhý voľný tréning

14:00 – kvalifikácia

14:45 – boj o Super Pole, teda o kvalifikačného víťaza

16:25 – autogramiáda pretekárov

17:00 – predstavovanie jazdcov, tzv. Drivers‘ Parade

18:03 – štart E-Prix Zürichu

19:05 – pódiový ceremoniál

19:30 – zatvorenie E-Village Allianz a ukončenie podujatia.