Tím Panasonic Jaguar Racing oznámil, že na posledné dve podujatia aktuálnej sezóny, ktoré sa uskutočnia 12. a 13. augusta v Berlíne-Tempelhofe, mení svoje jazdecké zloženie. Jamesa Calada nahradí rezervný pretekár Tom Blomqvist.

Podľa vyhlásenia tímu sa tak stane preto, lebo Calado má počas víkendu povinnosti v šampionáte WEC a je zrejmé, že ich potrebuje uprednostniť. Blomqvist, ktorý v roku 2018 pôsobil v tíme Andretti, sa tak dočkal nečakanej príležitosti.

„Zo skutočnosti, že počas posledných dvoch podujatí zasadnem za volant Jaguaru I-TYPE4, som nadšený,“ povedal Tom Blomqvist. „Čaká nás nový výzor okruhu a tým pádom aj nová príležitosť pre každého.“

„Teším sa na svoj návrat do Formuly E a pre Mitcha (Evansa, druhého jazdca, pozn. red.) i tím chcem odviesť svoje absolútne maximum,“ poznamenal 26-ročný pretekár, ktorý tak bude mať za úlohu hlavne podporovať svojho kolegu nachádzajúceho sa na šiestom mieste priebežného poradia.

Mitch Evans má aktuálne 65 bodov a tretí Maximilian Günther len o štyri body viac, takže v celkovom poradí by sa mohol posunúť ešte výrazne nahor.

„Tom pricestoval do Berlína po tom, ako tím v priebehu minulého týždňa podporoval z našej základne vo Veľkej Británii,“ prezradil šéf stajne James Barclay. „Čaká ho ťažká práca, ale je pripravený.“

„Vďaka svojim predchádzajúcim skúsenostiam a vedomostiam by na tom mal byť dobre. Celý tím sa teší na to, ako ho v stredu a vo štvrtok uvidí na trati. Súčasne by som sa chcel Jamesovi poďakovať za všetko, čo v tomto roku za neskutočne ťažkých okolností pre tento tím odviedol. Je to veľký profesionál a v Spa by som mu chcel popriať len to najlepšie,“ dodal Barclay.