André Lotterer mal aktuálnu sezónu Formuly E výborne rozbehnutú a na lídra Jeana-Érica Vergneho strácal štyri podujatia pred koncom len jeden jediný bod, ale posledný víkend v Berlíne mu príliš nezahral do karát. Mal značnú dávku smoly a vôbec nebodoval.

Do konca ročníka ostávajú posledné troje preteky; prvé sa uskutočnia vo švajčiarskom Berne a zvyšné dvoje v New Yorku. V hre je teda ešte dosť bodov (29 x 3) a nič nie je stratené, ale udalosti z bývalého berlínskeho letiska Tempelhof môžu ostrieľaného borca poriadne mrzieť.

Problémy sa začali už v kvalifikácii, v ktorej Lotterer doplatil na zlé načasovanie svojho vstupu do ostrého kola. Prvý, akýsi spoznávací pokus, bez problémov stihol, ibaže v ňom na to nešliapal a zaostal o 4,6 sekundy. Keď išiel vstúpiť do rozhodujúceho kola, vypršal čas a nestihol to o jednu desatinku sekundy.

„Na trať sme vyšli tak trochu na limite, ale bolo to OK,“ povedal Lotterer v rozhovore pre e-racing365. „Aj inžinier mi potvrdil, že je to OK a mám ísť na to.“

„Mali sme určitú časovú rezervu, ale Lucas (di Grassi, pozn. red.) potom v deviatej zákrute pred vstupom do ostrého kola spomalil a všetko sa to pribrzdilo. Hneď za ním uviazol aj JEV (Jean-Éric Vergne, pozn. red.), odrazu tam bola premávka a nakoniec mi chýbala desatina sekundy. Nebolo to o tom, že by som to premeškal o nejaké dve sekundy.“

„Tajne som dúfal, že komisári to možno nechajú tak, ale nie, motoršport sa pri všetkých tých systémoch už zmenil. Niekedy to už ani nie je o samotnom pretekárskom športe, ale len o prejdení čiary, potom treba spraviť toto, všetky tie systémy, tamto. Takto to je,“ krútil hlavou 37-ročný Nemec.

V pretekoch Lotterer robil, čo sa dalo, ale v závere podujatia napokon odstúpil z jedenásteho miesta. „Mali sme problém s teplotou batérie,“ opísal príčinu vypadnutia. „Je to škoda, pretože som celkom solídne napredoval a mohol som získať dobré body. Už to vyzeralo tak, že auto budem musieť odstaviť na trati, tak sme ho radšej priniesli do boxov.“

„Bola to zábava, predbiehal som, celkom dobre som napredoval. Spolu s tým, čo sa stalo v kvalifikácii, to však nakoniec bolo sklamanie. Jednoducho to nebol môj deň. Boli sme fakt rýchli a o to je to väčšia škoda,“ dodal André Lotterer.

Súvisiace články

V Berlíne vyhral di Grassi, skvelý výkon Vergna

Čítať viac

Andre Lotterer

Čítať viac

DS Techeetah

Čítať viac