Mercedes sa čoraz intenzívnejšie pripravuje na účinkovanie v sérii Formula E. Predvojom je tím HWA Racelab, ale popri jeho súťažnom pôsobení už strieborní testujú aj svoj vlastný monopost označený ako Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01.

Jeho prvé jazdy sa uskutočnili na okruhu v talianskom Varane, kde sa veľkej cti dostalo Stoffelovi Vandoornovi a Edoardovi Mortarovi, ktorého si tím zapožičal od konkurenčného Venturi. Keďže toto zoskupenie vedie Susie Wolffová, manželka športového riaditeľa Mercedesu, tak to nebol veľký problém.

Nový pretekársky stroj odjazdil počas troch dní celkovo 527 kilometrov. Minulú stredu išlo o tzv. „shakedown“ (pravidlá ho povoľujú v dĺžke maximálne 50 kilometrov, pozn. red.) a vo štvrtok a v piatok o klasické testovacie dni. Cieľom tímu bolo pozbierať čo najväčšie množstvo dát o prvej verzii pohonnej jednotky a zvyšku pohonného ústrojenstva.

„Keď sa pretekárske auto preberie k životu a prvýkrát vyjde na trať, vždy je to veľmi výnimočný okamih,“ povedal šéf Mercedes-Benz Motorsport Toto Wolff. „Tentoraz sme nedosiahli len dôležitý míľnik nášho mladého tímu, ale položili sme solídne základy pre ďalší vývoj. Avšak ešte nás čaká množstvo práce, ktorú musíme absolvovať pred pretekárskym debutom, pričom nová sezóna sa začne už na konci tohto roku.“

„S progresom, ktorý sme dosiahli počas prvých testov nového auta, som veľmi spokojný,“ povedal výkonný riaditeľ Mercedesu-Benz pre Formulu E Ian James. „Prvé testovacie dni vo Varane boli veľmi dôležitým krokom vo vývoji nášho tímu. Spojili sme odborníkov z rôznych sídel v Affalterbachu, Brackley, Brixworthe a v Stuttgarte, aby po troch úspešných dňoch miesto opúšťali ako členovia jedného tímu. Bolo to zrodenie tímu Mercedes-Benz EQ Formula E.“

Súvisiace články

6 ePrix 6 víťazov

Čítať viac

Nelson Piquet končí v tíme Jaguar

Čítať viac

Budú preteky Formuly E vo Viedni?

Čítať viac