Nelson Piquet mladší bol v minulosti považovaný za veľký pretekársky talent. Pred desaťročím sa dostal do Formuly 1, ale po boku Fernanda Alonsa totálne vyhorel. Potom to skúšal na iných poliach, až sa nakoniec udomácnil vo Formule E.

Tento príbeh sa však pre syna trojnásobného majstra sveta F1 nečakane skončil. Tím Jaguar Racing vo štvrtok oznámil, že s pretekárom končí spoluprácu. Piquetovi sa v tomto roku vôbec nedarilo a v priebehu šiestich víkendov získal len jeden jediný bod za desiate miesto z úvodného podujatia v saudskoarabskom Rijáde.

„Spoluprácu s tímom Panasonic Jaguar Racing som si v priebehu poslednej sezóny a pol užíval, ale výsledky aktuálneho piateho ročníka Formuly E nenaplnili očakávania mňa samotného a ani tímu,“ uviedol Brazílčan.

Nelson Piquet začal s Jaguarom spolupracovať od ročníka 2017/18 a v šampionáte skončil na deviatom mieste. Jeho kolega Mitch Evans bol lepší; obsadil siedmu priečku a získal o sedemnásť bodov viac.

„Keď k nám Nelson vo štvrtej sezóne prišiel, spravili sme veľké pokroky,“ povedal šéf tímu Panasonic Jaguar Racing James Barclay. „Vybojoval pre nás niekoľko silných výsledkov, ale tie posledné už nenaplnili ani jeho a ani tímové očakávania. Túto príležitosť by sme chceli využiť na to, aby sme sa Nelsonovi poďakovali za tvrdú prácu, ktorú od príchodu k nám odviedol. Výraznou mierou prispel k vývoju nášho auta.“

Začiatok pôsobenia v Jaguari mal Piquet dobrý a v úvode minulej sezóny skončil postupne na štvrtom, dvanástom, štvrtom, šiestom a štvrtom mieste. Potom však prišla kríza a z ďalších trinástich podujatí bodoval len dvakrát – raz skončil siedmy a raz desiaty. Situácia sa nemenila, práve naopak, takže nastal čas na rázne riešenie.

Tím súčasne informoval o tom, že Piquetovo miesto zaujme bývalý pretekár Virginu Racing Alex Lynn, ktorý sériu opustil po skončení minulej sezóny.

„Našim cieľom pre tento rok je boj o pódiá,“ zdôraznil Barclay. „Pred nami je ešte polovica sezóny a tvrdo sa pobijeme o kvalitné výsledky. Alexa by som v tíme rád privítal. Teším sa na našu vzájomnú spoluprácu.“

Súvisiace články

6 ePrix 6 víťazov

Čítať viac

Formula E sa vracia do Londýna

Čítať viac

Budú preteky Formuly E vo Viedni?

Čítať viac