Zimné paralympijské hry 2018 v kórejskom Pjongčangu boli pre slovenských športovcov historicky najúspešnejšie. Naša výprava získala celkovo jedenásť medailí, šesť zlatých, štyri strieborné a jednu bronzovú. Prekonali sme tak úspech z Vancouveru, kde sme získali síce rovnaký počet medailí, ale menej hodnotných. V celkovom hodnotení zúčastnených krajín sme sa umiestnili na vynikajúcom 7.mieste. V alpskom lyžovaní sme však v bilancii krajín jednoznačne vyhrali so ziskom šiestich zlatých medailí.

Najviac kovov si vyjazdila famózna Henrieta Farkašová, ktorá bola zlatá v zjazde, super G, superkombinácii, obrovskom slalome, a strieborná v slalome. So štyrmi zlatými a jednou striebornou medailou sa tak Henrieta stala najúspešnejšou športovkyňou hier. Dokázala, že je momentálne najvšestrannejšou zrakovo znevýhodnenou lyžiarkou na svete. Jakub Krako získal jednu zlatú a tri strieborné, Miroslav Haraus zlato v superkombinácii a bronz v super G.

Zaujímavosťou je, že na paralympiáde štartovalo 11 slovenských športovcov (bez navádzačov), ktorí si vybojovali 11 medailí.

Záverečný ceremoniál hier sa niesol v duchu symbolického posolstva „Hýbeme svetom“. Minimálne na desať dní sa zimné paralympijské hry stali najvýznamnejšou športovou a inšpirujúcou udalosťou našej planéty. Spolu 567 športovcov z 49 krajín vpísalo do najnovšej histórie paralympijského hnutia nové silné príbehy nezlomnosti ľudskej vôle, spolupatričnosti a silnej motivácie.

Sme hrdí, že Allianz – Slovenská poisťovňa je partnerom Slovenského paralympijského výboru a jeho úspešných športovcov.