Golf je jedným z najobľúbenejších športov na svete. Na svete je 60 miliónov golfových hráčov, mužov a žien všetkých vekových kategórií. Vášeň pre tento šport sa prenáša z rodiny na rodinu a z generácie na generáciu. Podporou golfu či už na profesionálnej alebo amatérskej úrovni, Allianz povzbudzuje zaangažovanosť komunity, posiluje rodinné väzby, propaguje budovanie obchodných vzťahov a pomáha mladým ľuďom naučiť sa a rozvíjať golfové zručnosti, aby sa stali šampiónmi zajtrajška.

St. AndrewsAllianz podporuje aj najprestížnejšie golfové ihrisko na svete St Andrews Links. Tento “domov golfu” sa nachádza vo východnom Škótsku, kde sa hrali prvé golfové zápasy mužov a žien pred viac ako 600 rokmi. Allianz podporuje aj iné golfové ihriská sveta ako napr. Golf Club St. Leon-Rot, v Heidelbergu v Nemecku. Tieto partnerstvá nám dovoľujú pracovať s najväčšími menami a najobľúbenejšími podujatiami v profesionálnom golfe, a zároveň nám poskytujú mnoho príležitostí obohatiť zážitky jednotlivcov, mužov a žien, pre ktorých je golf vzrušujúcim koníčkom, ktorý zdieľajú so svojimi kolegami, obchodnými partnermi, priateľmi a rodinami.

Teší nás pokračujúca spolupráca s Paulom McGinleym – európskym kapitánom víťazného Ryder Cup tímu z roku 2014; Beatriz Recari, víťazkou Solheim Cup a Moritzom Lampertom, hráčom okruhu European Tour. Pomocou spolupráce s týmito hráčmi šírime záujem o golf ako taký a zároveň sa snažíme spraviť golf dostupnejší pre všetky skupiny spoločnosti.

Allianz má zároveň záväzok k mládežníckemu a ženskému golfu, ktorý má hlboké korene. Naša spoločnosť je svetovým partnerom 2015 Solheim Cup, jedného z najprestížnejších ženských svetových golfových turnajov. Spolu s Golf Club St. Leon-Rot, sme taktiež spustili Lucky 33, jeden z najrýchlejšie rastúcich mládežníckych golfových tréningových programov v Nemecku, a Allianz Golf Camp, intenzívny letný golf pre mladých ľudí a ich mentorov v St. Andrews Links.

Okrem týchto spomenutých aktivít sa zúčastňujeme na mnohých iných aktivitách po celom svete. Allianz Championship na Floride je obľúbené podujatie, ktoré sa koná každý rok a na ktorom sa zúčastňujú vrcholoví profesionáli PGA Champions Tour. Na podujatí Allianz Ladies Slovak Open hrajú popredné svetové golfové hráčky na Slovensku. Euler Hermes – člen Allianz Group je partnerom Francúzskej golfovej federácie, ktorá bude hostiteľom Ryder Cup v roku 2018. Naše golfové aktivity neustále rastú a vyvíjajú sa tak, aby sme držali krok so zmenami v obchodnom svete a naprieč celou spoločnosťou.

Všetky golfové partnerstvá Allianz majú za cieľ šíriť príťažlivosť tohto športu, rozvíjať budúcnosť ako amatérskeho tak aj profesionálneho golfu, posilňovať citové väzby, ktoré golf pomáha budovať medzi priateľmi a rodinami. 

 

Mohlo by vás zaujímať