Allianz po prvý krát vstúpila do športu rugby ako sponzor klubu Saracens v roku 2012. Tento historický klub ako aj jeho najmodernejší špičkový štadión sú klenotom v korune partnerstiev športu a kultúry, ktoré spoločnosť Allianz vytvorila.

Športová nadácia Saracens

Športová nadácia Saracens je nezisková organizácia pričlenená k rugbyovému tímu Saracens.  Založená bola v roku 2000 a dnes zamestnáva viac ako 40 zamestnancov a trénerov, ktorí zdieľajú spoločný cieľ nadácie. Tým je použitie sily športu zameranej na pozitívnu zmenu a inšpiráciu jednotlivcov, rodín a celých komunít.

Nadácia sa angažuje medzi 70 000 ľuďmi každý rok prostredníctvom štyroch pilierov: športový rozvoj, zdravie a blahobyt, inklúzia, vzdelávanie a školenie.  Allianz podporuje dôležitú prácu, ktorú vykonáva Športová nadácia Saracens a prináša tým novú energiu a nové príležitosti pre tisícky ľudí.

Allianz Park

Allianz Park je špičkový, moderný štadión, ktorý bol otvorený pri Londýne vo februári 2013. Poskytuje výnimočný priestor futbalovému klubu Saracens, pre ktorý je Allianz Park domovom.  S kapacitou 10 000 divákov je tento štadión jedinečným miestom pre širokú škálu prestížnych a komunitných športových podujatí.

Podobne ako ostatné arény v rodine Allianz štadiónov, Allianz Park dosahuje špičkovú umeleckú rovnováhu medzi udržateľnosťou a modernosťou. Bol navrhnutý aby prirodzene zapadal do prostredia v ktorom sa nachádza. Park sa tiež pýši svojou ultramodernou technológiou vrátane umelého ihriska, ktoré vydrží akúkoľvek extrémy počasia a výkyvy teplôt. Je to skutočné centrum komunitných športov a štadión je využívaný každý deň v roku.