Rodina štadiónov Allianz zahŕňa špičkové športové zariadenia v ôsmich krajinách sveta na štyroch kontinentoch. Investícia do štadiónov, odzrkadľuje našu podporu lokálnym komunitám vytváraním turisticky a priemyselne zaujímavých miest v kľúčových regiónoch po celom svete. Každým nový štadión v našej rodine spĺňa kritériá v oblasti bezpečnosti, udržateľnosti a moderného dizajnu.

Allianz Aréna, Mníchov, Nemecko

Allianz Aréna bola dokončená v roku 2005 a je domovom futbalového klubu Bayern Mníchov. Naše partnerstvo s týmto futbalovým stánkom odzrkadľuje naše korene v meste Mníchov a prostredníctvom neho pozitívne vplývame na náš domovský región. Všeobecne známy je jeho exteriér z nafúknutých ETFE plastových panelov s meniteľnosťou farby. Aj táto svetová rarita prispieva k tomu, že je aktuálne najnavštevovanejšou turistickou destináciou v Bavorsku s 3,5 milióna návštevníkmi ročne.

 

Allianz Stadium, Sydney, Austrália

Allianz Stadium v Sydney sa zaradil do rodiny našich štadiónov v roku 2012. Je to domovský stánok lokálnych tímov hrajúcich rugby Sydney Roosters and New South Wales Waratahs, futbalového klubu FC Sydney a príležitostne aj iných tímov z celej Austrálie. Štadión, ktorý má kapacitu až 45 000 miest na sedenie je zároveň populárnym miestom konania rôznych koncertov. Diváci na ňom mohli vidieť umelcov ako Coldplay alebo Taylor Swift. Allianz je hrdý na to, že financuje ďalší rozvoj tohto ikonického štadiónu a mení ho v moderné, špičkové miesta pre ľudí v Sydney.

 

Allianz Park, Londýn, Veľká Británia

Allianz Park bol otvorený v roku 2013 a návštevníci ho nájdu neďaleko Londýna. Jeho kapacita je 10 000 miest a hostí rôzne elitné a spoločenské športové podujatia. Allianz Park je domovom troch tímov - FC Saracens rugby tímu a atletických klubov Barnet & District AC a Shaftesbury Barnet Harriers. Štadión bol navrhnutý tak, aby zapadol do nádherného okolitého prírodného prostredia. Zároveň sa  môže pochváliť ultramodernými technológiami, vrátane umelého povrchu, ktorý vydrží akékoľvek extrémne počasie alebo teplotu, čím zvyšuje rýchlosť a bezpečnosť zápasov v rugby.

 

Allianz Riviera, Nice, Francúzsko

Allianz Riviera Nice bola otvorená v septembri 2013 a má kapacitu až 35 500 miest. Je domovom  futbalového klubu OGC Nice a Toulon rugby klubu. Štadión tiež môže slúžiť na tenis na tráve, motošport, koncerty a iné veľkokapacitné podujatia. Allianz Riviera spĺňa najprísnejšie environmentálne štandardy a štandardy sociálnej zodpovednosti, vrátane využitia solárnej energie a eko-materiálov. Štadión zároveň prijal záväzok k recyklovaniu odpadu a poskytovaniu pracovných príležitostí pre lokálnych pracovníkov.

 

Allianz Parque, São Paulo, Brazília

Allianz Parque bol otvorený v novembri 2014. Je jedným z najpriekopníckejších multifunkčných štadiónov na svete. Je miestom pre futbalové zápasy, koncerty, gastronomické a nákupné zážitky až pre 55 000 ľudí v jednom. Allianz Parque je našim prvým štadiónom v Latinskej Amerike a nájdete ho v meste São Paulo. Je domovom pre známy futbalový klub Sociedade Esportiva Palmeiras. Poskytuje maximálny športový zážitok a predstavuje záväzok spoločnosti Allianz k environmentálnej zodpovednosti a rozvoju miestnej komunity.

 

Allianz Stadion, Viedeň, Rakúsko

Ďalší člen našej rodiny bol otvorený vo Viedni v roku 2016. Allianz Stadion je domovským štadiónom pre SK Rapid Wien a má kapacitu až 28 000 divákov. Prezentuje rovnaké odhodlanie k estetickému štýlu a environmentálnej udržateľnosti ako všetky Allianz štadióny. Allianz Stadion zahŕňa unikátny dizajn v tvare tuby pre zníženie hlučnosti a svetelných emisií. Allianz je hrdý, že podporuje tento ambiciózny projekt a rozširuje našu reputáciu ako dôveryhodného partnera najlepších športových organizácií do ďalších regiónov.

 

Allianz Stadium, Turín, Taliansko

Allianz Stadium v Turíne sa pridal k rodine štadiónov Allianz v júni 2017. Štadión je domovom pre prestížny futbalový klub Juventus s fanúšikmi po celom svete. Bol postavený podľa najmodernejších konštrukčných princípov a je jedným z najinšpirujúcejších športovísk s kapacitou viac ako 41 500 miest na sedenie. Poskytuje divákom unikátny zážitok a atmosféru vďaka ich blízkosti k hracej ploche ako aj excelentnému výhľadu z ktoréhokoľvek miesta na štadióne. Od jeho otvorenia v roku 2011 ho už navštívilo viac ako 6 miliónov ľudí.

 

Allianz Field, St. Paul, Minnesota, USA

V roku 2019 sa naša rodina štadiónov rozrastie o Allianz Field v St. Paul v Minnesote. Fanúšikovia si užijú super výhľad, keďže najnižšie sedadlá sú umiestnené iba pár metrov od hracej plochy. Interiérový dizajn zahŕňa rôzne suity, klubové sedenie a miestnosť na státie pre 19 400 fanúšikov s možnosťou budúceho rozšírenia.  Panoramatická strecha z priesvitnej polymérovej sieťoviny ochráni návštevníkov pred nemilosrdným počasím. Farbu meniaci exteriér štadiónu je vybavený najmodernejším dynamickým LED osvetlením.