Oliver Rowland získal v minulom ročníku Formuly E dovedna 71 bodov a obsadil konečné desiate miesto. Mal pomalý rozbeh a po prvých piatich E-Prix disponoval len šiestimi bodmi, pričom tentoraz je to omnoho lepšie; má ich už 30. Napriek tomu je však len deviaty.

Priebežný líder majstrovstiev António Félix da Costa má 67 bodov, ale keďže nás čaká ešte šesť podujatí, z pohľadu Rowlanda nie je vôbec nič stratené. V každom je možné získať 29 bodov, takže dovedna sa hrá ešte o 174 bodov.

Sezóna 2019/20 sa pre Rowlanda začala veľmi dobre a v Saudskej Arábii skončil štvrtý a piaty. Potom však v Čile zaváhal a po poškodení predného krídla, ako aj treste prejazdom boxovou uličkou, obsadil až sedemnáste miesto.

„Mal som potenciál na to, aby som získal dobré body,“ uviedol Rowland pre oficiálnu stránku Formuly E. „Moja kvalifikačná chyba ma dostala do nevýhodnej pozície, aby potom nasledoval kontakt s iným autom a prepad štartovým poľom. Preteky som však rýchlo hodil za hlavu a koncentroval sa na Mexiko.“

Na okruhu bratov Rodríguezovcov v Mexico City nasledovalo siedme miesto, avšak pódium jeho tímového kolegu naznačovalo, že bolo možné dosiahnuť aj viac. Potom ešte deviate miesto v Marakéši a vynútená prestávka. To je do týchto chvíľ všetko.

„Bude to veľmi vzrušujúce,“ povedal 27-ročný Brit približne mesiac pred rozbehnutím zvyšnej časti sezóny. „Pretekárska trať už všetkým jazdcom veľmi chýba. V prvej chvíli to bude o vzrušení, nadšení a o aklimatizovaní sa na situáciu, ako aj na výzvy berlínskeho okruhu.“

„Vždy som sa vedel rýchlo prispôsobovať, do auta naskočiť v poslednej minúte a aj tak odviesť dobrú prácu. Vôbec sa neobávam toho, že by som po dlhej dobe mimo auta nebol od začiatku vo forme.“

„Tím v továrni za ten čas tvrdo pracoval a na našej základni vyvíjal nové veci. Veľa noviniek bolo za ten čas možné pripraviť aj po softvérovej stránke, pretože toto sa dalo robiť aj z domu. Dostali sme príležitosť posvietiť si na všetko, veci vylepšiť a optimalizovať. Nič nie je nemožné. Keď si zaspomíname na minulú sezónu, tak doslova odnikiaľ sme vyskočili až do popredia šampionátu,“ pripomenul Oliver Rowland.

Bolo to tak, ibaže o úspechy sa postaral druhý pretekár Nissanu Sébastien Buemi, ktorý počas posledných troch víkendov získal jedno prvé, jedno druhé a dve tretie miesta, aby v šampionáte skončil druhý za Jeanom-Éricom Vergnom. Tím ako taký skončil štvrtý.

„Nemôžem povedať, že by som bol s doterajším priebehom sezóny stopercentne spokojný, ale bodovali sme takmer vo všetkých pretekoch. Nebolo to perfektné, ale nebol to ani najhorší začiatok.“

„Určite je mnoho vecí, ktoré potrebujem zlepšiť, a to hlavne z toho pohľadu, aby som v priebehu celého víkendu všetko zvládal správne. Budem sa zameriavať na to, aby som mal dobré tréningy i kvalifikácie a rozhodne chcem vyhrať niektoré z posledných šiestich pretekov. Taký je môj cieľ,“ dodal Oliver Rowland.