Sam Bird po skončení aktuálnej sezóny ukončí pôsobenie v tíme Envision Virgin Racing a zamieri do Jaguaru Racing. Zavŕšenie dlhoročnej spolupráce, o ktorom sa špekulovalo už pár týždňov, definitívne potvrdili obe strany, podľa ktorých išlo o „spoločné rozhodnutie“.

Tridsaťtriročný pretekár patrí do úzkej skupiny jazdcov, ktorí absolvovali všetky preteky histórie Formuly E. Vyhral deväť z nich, v osemnástich prípadoch sa dostal na pódium, päťkrát štartoval z pole position a zaknihoval aj päť najrýchlejších pretekových kôl.

„V priebehu rokov sa z tohto tímu stala moja rodina a je to obrovská súčasť mojej pretekárskej kariéry,“ povedal Bird. „Mnoho ľudí vie, že práve tento tím a Formula E oživili moju pretekársku kariéru, za čo im budem navždy vďačný.“

„Mám mnoho spomienok a zažil som veľa krásnych chvíľ tak na trati, ako aj mimo nej. Mám sa za čím poobhliadať a fakt dúfam, že niekoľko ďalších zážitkov príde v Berlíne, aby som sa potom definitívne pustil do novej kapitoly mojej pretekárskej kariéry. Je jasné, že pri posledných pretekoch sa v oku pravdepodobne objaví aj slzička,“ dodal Bird.

Samovi Birdovi sa „za prínos počas posledných šiestich sezón“ poďakoval jeden z lídrov tímu Envision Virgin Racing Franz Jung. Súčasne však zdôraznil, že na rozchod ešte netreba myslieť príliš intenzívne – tím totiž v priebehu deviatich augustových dní potrebuje čo najlepšie zvládnuť šesť berlínskych pretekov.

„Na novú kapitolu svojej kariéry s tímom Panasonic Jaguar Racing sa však už ozaj teším,“ pokračoval obľúbený pretekár. „Sledoval som rast a napredovanie Jaguaru v sérii, nuž a budem hrdý na to, že budem môcť reprezentovať takú ikonickú britskú značku s úspešnou pretekárskou DNA. Pridám sa k neskutočnému zoznamu jazdcov, ktorí za túto značku už pretekali.“

„V mene celého tímu Panasonic Jaguar Racing a všetkých ľudí v spoločnosti Jaguar by sme Sama chceli privítať v našej rodine,“ pridal pár slov šéf tohto zoskupenia James Barclay. „Už od samého začiatku Formuly E Sam ukazoval, že patrí medzi najlepších jazdcov v šampionáte. Myslíme si, že spoločne rozvinieme skvelú spoluprácu.“

„Sme presvedčení o tom, že s Mitchom (Evansom) a Samom budeme mať jednu z najlepších dvojíc na štartovom rošte. Konkurencia je vyrovnaná a je jasné, že na to, aby ste vo Formule E dosiahli úspech, potrebujete mať dvoch jazdcov, ktorí dokážu v každých pretekoch bojovať o pódium,“ dodal Barclay, ktorý chce s dvoma „osvedčenými víťazmi“ zabojovať o oba majstrovské tituly.

Súvisiace články

Wehrlein s okamžitou platnosťou skončil v Mahindre

Čítať viac

Daniel Abt je späť

Čítať viac

Náhradníci pre posledné preteky sezóny

Čítať viac