Vo svete Formuly E má svoje zastúpenie aj Čína. Motoristický šport tejto krajiny v elektrickej triede reprezentuje Techeetah Formula E Team, ktorý je vo vlastníctve spoločnosti SECA – China Media Capital.

Stajňa v športe nepôsobila od jeho začiatku, ale prevzala dovtedajšie zoskupenie Team Aguri. To dalo v priebehu dvoch ročníkov príležitosť celkovo ôsmim jazdcom, medzi ktorými bola aj ženská pretekárka Katherine Leggeová. V konečnom účtovaní to stačilo najskôr na siedme a potom na ôsme miesto s finálnym počtom bodov 66, resp. 32.

Tu do hry vstúpili Číňania, ktorí angažovali Jeana-Érica Vergna a po jeho boku nechali súťažiť svojho pretekára menom Ma Qing Hua. Keď mu však prvé tri podujatia príliš nevyšli, nahradil ho Esteban Gutiérrez, ale ani toto nebola správna voľba a do hry vstúpil Stéphane Sarrazin. Vergne obsadil so ziskom 117 bodov piate miesto a rovnako piata skončila aj stajňa ako taká, pričom pred šiestym tímom mala náskok až 97 bodov! Naplno sa teda etablovala v top 5.

Do ročníka 2017/18 tím nasadil dvojicu Jean-Éric VergneAndré Lotterer. V prípade skôr spomínaného jazdca išlo o kombináciu ambícií a rýchlosti, u neskôr menovaného pretekára to boli hlavne skúsenosti. A takto nejako to vyzeralo aj na trati.

Vergne od začiatku do konca potvrdzoval mimoriadne kvality a postupne obsadil druhé, štvrté, piate, prvé, piate, prvé, piate, prvé, tretie, desiate, piate a prvé miesto, čo mu v konečnom účtovaní vynieslo 198 bodov a jednoznačne získal majstrovský titul. Dokonca sa z neho tešil už jedno podujatie pred koncom.

Lotterer sa na pódium dostal len dvakrát, v Santiagu de Chile skončil druhý a v Ríme tretí, aby s celkovým počtom 64 bodov skončil ôsmy. Dlho sa zdalo, že tím získa konštruktérsky titul, ale v samom závere ho predstihlo v tom čase dominantné Audi, ktoré sa dokázalo spamätať zo zbabraného úvodu ročníka.

Aj do sezóny 2018/19 tím nasadil rovnakú dvojicu Vergne/Lotterer a naďalej proklamoval najvyššie ambície.

Mohlo by vás zaujímať