Uprostred júla sme sa dozvedeli nečakanú správu o tom, že Brendon Hartley s okamžitou platnosťou končí svoje pôsobenie v tíme GEOX Dragon. Podľa všetkého za to mohla termínová kolízia šampionátu WEC s blížiacimi sa podujatiami Formuly E v Berlíne.

Vo vytrvalostných majstrovstvách Hartley háji farby Toyoty a trieda LMP1 je pre zjavne neho dôležitejšia, ako elektrický formulový motoršport. Nuž a 13. augusta, keď bude ročník Formuly E vrcholiť, sa už konajú tréningy pred podujatím v Spa-Francorchamps.

Tím GEOX Dragon si náhradu našiel pomerne rýchlo a do oficiálneho kokpitu povýšil testovacieho a rezervného jazdca Sergia Setteho Camaru. Pre mladého Brazílčana, ktorý v Marakéši absolvoval nováčikovské testy a bol v nich druhý najrýchlejší, to bude krst ohňom.

„Medzi mnou a tímom sa v Marakéši vytvorila ozaj silná chémia,“ povedal 22-ročný Camara. „Zvládli sme náš program, podali sme dobrý výkon a celkovo sme skončili na druhom mieste. Teraz s veľkou radosťou oznamujem, že opäť s nimi budem spolupracovať, avšak už na pretekárskej báze. Bude to teda ešte výnimočnejšie. Jayovi Penskemu a každému členovi tímu GEOX Dragon sa chcem poďakovať za túto príležitosť.“

Majiteľ a šéf tímu GEOX Dragon, ako aj Penske Augosport, Jay Penske, dodal: „Sergiom som bol na okruhu v Marakéši veľmi uchvátený a to isté platí aj z hľadiska jeho práce na simulátore, kde spolu s inžiniermi pokračoval vo vývoji balíka Penske EV-4. Teším sa na to, ako ho v Berlíne uvidím na trati. V jeho prvých pretekoch vo farbách tímu od neho jednoznačne očakávam útok na body.“

V pozícii rezervného jazdca GEOX Dragon bude počas šiestich berlínskych podujatí pripravený Joel Eriksson.

Súvisiace články

Wehrlein s okamžitou platnosťou skončil v Mahindre

Čítať viac

Náhradníci pre posledné preteky sezóny

Čítať viac

Sam Bird prestupuje do nového tímu

Čítať viac