Formula E sa v priebehu posledných troch rokov udomácnila aj v Paríži; v roku 2016 vo francúzskej metropole triumfoval Lucas di Grassi, pred dvoma rokmi Sébastien Buemi a naposledy Jean-Éric Vergne. Ďalšia edícia podujatia sa uskutoční 27. apríla a organizátori už potvrdili, že v Paríži sa bude súťažiť až do roku 2022.

„Na poslednom stretnutí sme sa rozhodli, že pobyt Formuly E v Paríži predĺžime o ďalšie tri roky,“ uviedol výkonný riaditeľ série Alejandro Agag. „Vrátane blížiaceho sa podujatia tak máme v Paríži garantované ešte štyri roky Formuly E.“

„Je to skvelá správa. Primátorke Paríža Anne Hidalgovej, ako aj celému parížskemu tímu i všetkým francúzskym úradom, by som sa chcel poďakovať. Všetci boli veľmi nápomocní,“ vyjadril sa Agag.

Organizátori to však nemali celkom jednoduché, pretože podľa člena mestského zastupiteľstva Davida Belliarda, ktorý zastupuje parížsku „Groupe Écologiste“, to okolo Formuly E vôbec nie je také „zelené“, ako by sme si mohli myslieť.

„Napriek tomu, že ide o elektrický šampionát, spôsobuje organizácia, príprava a prevádzka podujatia veľké znečistenie,“ skonštatoval Belliard pred niekoľkými týždňami. „Okrem toho výrazne narúša život Parížanov. Áno, pre výrobcov automobilov je takéto predstavenie v meste ideálne, ale ja navrhujem hlasovanie proti týmto pretekom.“

David Belliard však so svojimi snahami napokon nepochodil a jeho pohľad nebol akceptovaný. Formulu E a Paríž teda čaká ešte minimálne štvorročná spoločná budúcnosť.

Súvisiace články

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01 prvýkrát na trati

Čítať viac

Susie Wolff a jej prvé víťazstvo

Čítať viac

Budú preteky Formuly E vo Viedni?

Čítať viac