Tím Venturi informoval o tom, že aj v ročníku 2019/20 šampionátu Formuly E ostane verný rovnakej jazdeckej dvojici. Tú v súčasnosti tvoria Felipe Massa a Edoardo Mortara.

Šéfka stajne Susie Wolffová skonštatovala, že interne to bolo jasné už dlhšie a svojim verejným vyjadrením chce pravdepodobne ukončiť obdobie špekulácií, ktoré môže jej ľudí len rozptyľovať.

 

Okolo ostrieľaného formulového veterána Massu bolo pomerne ticho (vraj má platnú trojročnú zmluvu), ale Mortarovo meno sa spomínalo v súvislosti s prestupom do továrenského tímu Mercedes EQ, ktorý začne svoje pôsobenie v nasledujúcej sezóne. Venturi však má na jeho ďalšie služby opciu a vraj ju už uplatnilo.

„Jazdecké zloženie je stanovené a ostane to kombinácia Felipe/Edoardo. Vieme to už nejaký ten čas,“ povedala Wolffová pre e-racing365, aby k špekuláciám týkajúcim sa Mortaru dodala: „Niektorí ľudia zjavne chceli hrať strategický šach, ale neuvedomili si, že tu sa žiadny šach hrať nebude.“

Manželka šéfa Mercedesu pôsobiaceho v F1 Tota Wolffa okrem toho pridala aj pár slov k testovacej a vývojovej jazdkyni Simone de Silvestrovej.

„Simonu by som si veľmi rada udržala v tíme,“ poznamenala Škótka. „Je pre nás aktívom a odvádza množstvo práce na simulátore, vďaka čomu tím posúva vpred.“

„Má však svoj pretekársky program v Supercars, čo je pre ňu určite dobré. Uvidíme teda, čo bude všetkým zúčastneným stranám najviac vyhovovať a potom spravíme finálne rozhodnutie,“ dodala Susie Wolffová.

Súvisiace články

Felipe Massa

Čítať viac

Prvé víťazstvo tímu Venturi

Čítať viac

Susie Wolf sa stala šéfkou tímu Venturi

Čítať viac