Francúzsky pretekár Jean-Éric Vergne na domácej ePrix v Paríži potvrdil, že s útokom na majstrovský titul to myslí smrteľne vážne. Ovládol kvalifikáciu i preteky a voči svojmu hlavnému prenasledovateľovi Samovi Birdovi získal trinásť bodov k dobru.

V kvalifikácii bol medzi oboma rozdiel 277 tisícin sekundy, čo je na menej ako dvojkilometrový okruh pomerne dosť. Tretí André Lotterer zaostal o 343 tisícin. Vergne si však narobil aj malé problémy a za prekročenie povolenej rýchlosti v boxovej uličke dostal pokutu vo výške 1 000 eur.

Spomínaná trojica sa v rovnakom poradí ostatným vzďaľovala aj v pretekoch a zvyšok poľa vedený Marom Engelom na ňu nestačil. Nič sa nezmenilo ani po výmene monopostov, aj keď Lotterer pomaly začínal vyvíjať tlak na Birda a po chvíli sa odhodlal k útoku. Ten však nezvládol celkom ideálne, zablokoval kolesá a dvojica sa dokonca aj ťukla. Lotterer dosiahol svoje a postúpil na druhé miesto, pričom Bird stratil pozíciu aj voči Lucasovi di Grassimu.

André Lotterer však druhý neskončil, pretože v poslednom kole mu došla energia. Na druhé miesto sa dostal di Grassi a tretí skončil Bird len s troma kolesami, pretože stihol trafiť pomalého Lotterera. Na záver pretekov to teda bola poriadna dráma.

Lotterer na všetko doplatil aj desiatimi trestnými sekundami, ktoré mu udelili komisári. Najskôr konal správne a z pretekárskej stopy odišiel doľava, no potom sa do nej vrátil a obmedzil Birda. „Komisári si všimli, že okamžite pred kolíziou sa opäť pokúsil ustúpiť, ale už bolo neskoro,“ informovala FIA.

„Toto bolo jednoznačne a s prehľadom moje najemotívnejšie víťazstvo,“ povedal Jean-Éric Vergne, ktorý v minulosti pôsobil aj vo Formule 1, kde bol pretekárom Scuderie Toro Rosso a neskôr testovacím jazdcom Ferrari. „Ak existovali preteky, ktoré som v tomto roku chcel vyhrať, tak to bol rozhodne práve Paríž. Je úžasné, že som to napokon zvládol aj s pole position. A šťastný som aj preto, že len tento týždeň som oslavoval narodeniny.“

„Len nedávno som to mal v Ríme ťažké. Niekedy musíte mať aj horšie víkendy a Rím bol u mňa taký. Sebavedomie potom dostane zabrať, ale tvrdo sme pracovali a tento parížsky návrat ukázal, že sa vieme vrátiť do hry,“ dodal Vergne.

Jean-Éric má na svojom konte 147 bodov, druhý Sam Bird 116, tretí Felix Rosenqvist 86, štvrtý Sébastien Buemi 70 a piaty Lucas di Grassi 58. Do konca ročníka ostávajú už len štyri podujatia; postupne sa bude súťažiť v Berlíne, Zürichu a dvakrát v New Yorku. V spomínanej nemeckej metropole pokračujeme 19. mája.